ARMATÜR TEMİZLİĞİ NEDİR? YAPILMASININ ÖNEMİ

armatür temizliği nasıl yapılır? Işıl ışıl parlayan yeni temizlenmiş bir lavabo musluğu mutfağınıza veya banyonuza çok pahalıymış gibi bir hava vermesini sağlayabilir. Ancak, çoğu şeyde olduğu gibi, lavabo muslukları sonsuza dek temiz kalamaz ve sonunda korkunç kir ve pislik birikmesi ile karşı karşıya gelebilir.

armatür temizliği nasıl yapılır? Hoş olmayan kirler ile birlikte lavabo armatürleri mikrobiyal bakterilerin üremesine meyillidir. Bazı mikrop tipleri, yüzey lekeleri ve kokuları gibi sorunlara neden olma potansiyeline sahip olduklarından musluklarınız üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bu lavabo armatürleri düzenli olarak sıcak su pompalarken, mikropların içinde büyüdüğü sıcak ve nemli bir ortam oluşur. Doğru koşullar göz önüne alındığında, mikropların mutfak ve banyo armatürlerinin yüzeyindeki sayılarını iki katına çıkarması yirmi dakika kadar kısa bir zaman alır. Lavabo armatürlerinizdeki mikrobiyal kirlenme evde bir sorun olsa da, hastaneler ve ortak tuvaletler gibi kamuya açık alanlarda ciddi bir sorun olabilir. Halka açık muslukların yüzeyinde büyüyen mikroplar, lavabo armatürleri temiz değilse, kolayca toplanabilir ve genel halka yayılabilir.

armatür temizliği nasıl yapılır? Lavabo musluklarının temizliği sık sık yapılmadığı zamanlar garip donuk ve mat görünmelerine neden olabilir. Bununla birlikte, uzun süre temiz olmamaları çok donuk olmalarına neden olabilir ve mikroplarla kirlenme şanslarını arttırır. Doğru temizlik ürünlerini kullanmak, temizlik işlemini yalnızca sizin için kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda musluğun ömrünün uzaması için hayati önem taşır. Banyo ve mutfak lavabo armatürleriniz özellikle kirli görünüyorsa ve onları tekrar parlatmak istiyorsanız, en iyi nasıl temizleyeceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için ilk dört ipucumuzu derledik.

  •  Musluk temizliğini bilmek

Lavabo armatürünüzün nasıl temizleneceğini bilmek, hangi temizlik ürünlerinin ve araçlarının işi yaradığını bilmek son derece önemlidir. Musluğunuzun montajını yapan ustalara, musluk temizliğinde önerecekleri bir temizleme aracının olup olmadığını sorun. Sert süngerler veya aşındırıcı fırçalar kullanmak çoğu yüzeyler için iyi bir fikir olmayabilir. Çoğu durumda, bir temizlik bezi temizlik için yeterli olabilir.

  •  Musluğu temizlemek için bulaşık sabunu ve ılık su kullanın

Musluklarınız özellikle çok kirli değilse, bulaşık sabunu ve ılık suyla bir bez kullanarak silmek yeterli olacaktır. Lavabo armatürünü bulaşık sabunu ile ovalayın ve kullanılmayan bir temizlik bezi ile kurulayın. Musluğu parlatmak için kuru bir bezle parlatın.

  • Lekeler için beyaz sirke kullanmayı deneyin

Lavabo armatürleriniz lekeli ve kötü bir kir problemine sahipse, temizleme için beyaz sirke kullanabilirsiniz. Yarım bardak sıcak suya yarım bardak beyaz sirke ekleyin ve bir temizleme bezini çözeltiye batırın. Devam etmeden önce armatürün yüzeyine zarar vermemesini sağlamak için çözeltiyi musluğunuzun küçük bir bölümünde test edin ve çözeltiyi kirin üzerine sürün.

  • Bir diş fırçası ve kabartma tozu lekeleri çıkarmaya yardımcı olabilir

Kabartma tozu, çoğu yüzey temizliğinde harikadır. Eski bir diş fırçasına az miktarda kabartma tozu uygulamanızı ve çok küçük bir damla su eklemenizi öneririz. Pis lekeleri gidermek için diş fırçasına uygulanan çözelti ile mutfağınızı ve banyo armatürlerinizi temizleyin.

Ek öneri: Antimikrobiyal korumalı lavabo muslukları kullanın Musluklarda mikropların çoğalması, hem evde hem de kamu tesislerinde gerçek bir sorun olabilir. Bununla birlikte, lavabo armatürleri yerleşik antimikrobiyal teknolojiyle üretilebiliyor. Bu, mikropların çoğalmasını engellemeye çalıştığı için lavabo musluklarınızın yüzeyine bir koruma sağlar. Önemli bir avantaj, bu teknoloji armatürlerin yıkanmadan veya silinmeden hijyenik kalmasına yardımcı olabilmektedir.

One thought on “ARMATÜR TEMİZLİĞİ NEDİR? YAPILMASININ ÖNEMİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir